Giriş Yap

Şifremi Unuttum

Haber Detayı

LGS Matematik Kaynak Önerisi
2021-08-05 18:32:25

Lise giriş sınavlarına hazırlanmadan önce birçok öğrencinin belki de en çekindiği derslerden biri matematik olmuş ve öğrenciler bu dersle alakalı pek çok açıdan tedirginlik yaşamıştır. Matematik dersi geçmişten günümüze kadar en zor olarak kabul edilmiş dersler arasında yer almış ve öğrencilerin pek çoğu bu dersle alakalı birçok problem yaşamıştır.

Çünkü sayılarla içli dışlı olan bu ders öğrencilere zor gelebilmekte ve zihni çok fazla kurcaladığı için onların bu konuda yetersiz hissetmesine neden olmaktadır. Bu açıdan bakıldığında matematik dersi üzerine en çok düşülen dersler arasında yer almasıyla beraber yine de yapılan netler dikkate alındığında en başarısız olan dersler arasındaki yerini almıştır.

Ülke genelinde yapılan sınav sistemlerinde her ne kadar bu ders üzerinde çok fazla durulsa da öğrenciler istenilen şekilde bu derslerde net çıkaramamakta ve soruları rahat bir şekilde çözememektedir. Tabii ki matematik dersinde de çok başarılı olan öğrenciler olduğu kabul edilmelidir ve bu öğrenciler arasında matematik dersinde çok ciddi netler çıkarabilen öğrencilere rastlamak mümkün olmuştur.

Matematik konusunda öğrencilerin kaynak açısından çok dikkatli olmasında ve kaynak seçimini en titiz şekilde halletmesinde fayda vardır. Eğer öğrenci matematik konusunda düşük seviyede yer alıyorsa ve ders açısından yetersizse ilk olarak kolay kaynaklardan başlayarak zora doğru ilerlemesi gerekmektedir.

LGS Matematik Kaynak Kitap Önerileri

PISA uyumlu sorular, öğrencilerin kapsamlı olarak sınava hazırlanmasını sağlamaktadır. Analiz Yayınları 8.Sınıf Matematik Yaprak Test, MEB müfredatına uygun bir şekilde hazırlanmıştır. Bu sebeple LGS matematik kaynak önerileri arasından ilk tercihlerden birisi olmaktadır. Yalnızca yaprak test ile çalışmanın yeterli olmadığı zamanlarda ise, Analiz Yayınları’nın 8.Sınıf 3'lü Matematik Seti, Matematik Soru Bankası - Yaprak Test – ÜDS, oldukça iyi bir kaynak olacaktır. Farklı soruları içermesiyle bu açıdan kolaylık sağlamayı başarmıştır. Öğrencileri sınava iyi hazırlamayı hedefleyen kitaplar bu açıdan öğrencinin başarısına etki etmektedir.

Öğrencilerin bu kaynaklar ile düzenli olarak sınava hazırlanması, başarının kaçınılmaz olmasını sağlayacaktır. Tüm sorular çözüldükten sonra, yaprak test sayesinde çalışmanızı destekleyebilirsiniz.

LGS Matematik Kaynak Önerisi Fotoğraflarımız