Giriş Yap

Şifremi Unuttum

Haber Detayı

LGS İnkılap Tarihi Ve Atatürkçülük Kaynak Önerisi
2020-12-21 19:50:09

İnkılap tarihi ve Atatürkçülük dersi daha çok ezberle alakalı olup bu ezber biraz da soru çözerek daha da pekişen bir hal alabilecektir. Bu açıdan bakıldığında ezber derslerin konu özeti tekrarı ve soru çözümü yaparak öğrenilmesi oldukça doğru bir adım olacaktır. Bu adımı gerçekleştirirken yapılması gerekenler arasında da öğrencinin iyi bir konu anlatım kitabıyla yanında ek olarak soru bankası kitabını beraber götürmesidir.

İlk önce konu tekrarını düzgün bir biçimde yaptıktan sonra ardından çözebileceği makul sayıdaki soru onun konuyu çok  iyi bir şekilde anlamasını kolaylaştıracaktır. Konu anlatımını okuduktan sonra önemli yerlerle alakalı çıkaracağı notlar da onun daha iyi kavramasını sağlayarak konuyu bir daha unutmamasına destek olacaktır.

Bu nedenle öğrencinin yapması gereken seviyesine uygun bir soru bankası ve konu anlatım kitabı aldıktan sonra bunları paralel bir biçimde yürütmektir. Bu derse çalışırken dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de konuya çalışırken en fazla soru çıkacak detaylar üzerinde yoğunlaşmaktır. Hangi konuda daha fazla soru çıkacaksa o konu hakkında iyi bir araştırma yapmak ve konuyu öğrenmek sınavda seviye açısından daha iyi katkı sağlayacaktır.

Ezbere dayalı bir ders olan İnkılap tarihi ve Atatürkçülük aslında sözel ağırlıklı olsa bile soru çözme yoluyla ilerlendiğinde daha akılda kalıcı bir ders olduğu saptanmıştır. Bu şekilde gerekli görülen konuları hafızada kalacak bir şekilde okumak ve ardından sorular çözmek konunun pekişmesi açısından yeterlidir.

LGS İnkılap Tarihi Kaynak Önerileri

Analiz Yayınları 8.Sınıf 3'lü T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Seti, LGS sınavına girecek olan kişilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. 328 sayfası bulunan set, 984 soru ile sınava tam anlamıyla hazırlanmanızı sağlayacaktır. Ek olarak yine Analiz Yayınları’nın İnkılap tarihi ve Atatürkçülük yaprak testi de, yeni nesil soru formuna ve MEB’e uygun şekilde hazırlanmıştır.

Öğrencilerin sınava hazırlanırken öğrenmesi gereken tüm soru tipleri, kitap içerisinde özenle hazırlanmıştır. Kitap içerisinde yer alan sorular, LGS sınavı soru tiplerine benzer şekilde özenle oluşturulan sorulardır.

 

LGS İnkılap Tarihi Ve Atatürkçülük Kaynak Önerisi Fotoğraflarımız