Giriş Yap

Şifremi Unuttum

Haber Detayı

LGS İnkılap Tarihi Konuları Ve Soru Dağılımı
2020-12-21 19:49:43

İyi bir liseye yerleşmek için gireceğiniz sınavlarda öncelikle konulara göz atmanız ve hangi konulardan sorumlu tutulduğunuza dikkat etmeniz gerekecektir. Eğer hangi konulardan sorumlu tutulduğunuzu bilmezseniz bu anlamda doğru bir program yapamaz ve düzenli bir ders çalışma süreci geçiremezsiniz. Bu yüzden hangi konuların müfredattan kalktığına ve hangilerinin sizin sorumluluğunuz altına eklendiğine iyi bir şekilde emin olmanız gerekmektedir.

Bu açıdan yapmanız gerekenler arasında sınava hazırlık süreci başlamadan önce bu süreç esnasında nelerden sorumlu tutulduğunuz hakkında bir değerlendirme yapmaktır. Bu açıdan konuların ne olduğuna ders bazında bakmanız ve her dersin konularıyla alakalı bir planlama yapmanız gerekmektedir. Hangi gün hangi derse ve hangi konuya çalışmanız gerektiğiyle alakalı yaptığınız bir program sizin daha düzenli bir ders çalışma serüvenine katılmanızı sağlayacaktır.

  1. Bir Kahraman Doğuyor 1
  2. Milli Uyanış: Bağımsızlık Yolunda Atılan Adımlar 2
  3. Milli Bir Destan: Ya İstiklal, Ya Ölüm 2
  4. Atatürkçülük ve Çağdaşlaşan Türkiye 4 - 5
  5. Demokratikleşme Çabaları -
  6. Atatürk Dönemi Dış Politika 1
  7. Atatürk’ün Ölümü ve Sonrası 1

Toplamda 10 adet sorunun yer aldığı bu ders içerisinde önemli konuların olmasıyla beraber öğrencinin çalışma gücü son derece önem arz etmektedir. Bu açıdan en önemli konunun Atatürkçülük ve çağdaşlaşan Türkiye olduğunu söylemek mümkündür çünkü en çok soru bu  konudan çıkmaktadır. Bu açıdan öğrencilerin en çok bu konu üzerinde soru çözmesi ve ihtimal dahilinde olan soru tiplerine göz atması gerekmektedir.

Çünkü bu tarz önemli soru sayısına sahip olan konular her sene çok fark etmeden aynı şekilde soru sayısına devam etmiş ve önem derecesini bu şekilde belli etmiştir. Bu anlamda yapmanız gerekenler geçmiş yıllarda yer alan sorulara göz atmak ve bu sorular ekseninde nelerin çıkabileceği konusunda az çok fikir sahibi olmaktır. Aynı sorular çıkmasa bile benzer tarzda sorular sormaları mümkün olduğu için sizin de bu alanda geçmiş ve gelecek arasında bir fikir alışverişi yapabilmeniz mümkündür.

LGS İnkılap Tarihi Kaynak Önerileri

Analiz Yayınları 8.Sınıf 3'lü T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük seti, sınava hazırlanabilmek adına oldukça faydalı bir kaynaktır. Toplamda 984 soru bulunan set, kısa süre içerisinde sınava hazırlanmanızı sağlayacaktır.

 

LGS İnkılap Tarihi Konuları Ve Soru Dağılımı Fotoğraflarımız