Giriş Yap

Şifremi Unuttum

Haber Detayı

LGS İngilizce Konuları Ve Soru Dağılımı
2020-12-21 19:49:17

Liseye girmeden önce tabi tutulduğunuz sınav esnasında İngilizce dersiyle de alakalı bazı konulardan sorumlu tutulmaktasınız. Bu açıdan birçok kişi ülkemizde İngilizce dersine ilgili hale gelmiştir ve küçük yaşlardan itibaren İngilizce öğrenmeye başladığımız için bu dersle alakalı az çok bilgilerimiz bulunmaktadır.

Ancak bazı kişiler bu derse karşı ön yargılı olup kendini yeni bir dil öğrenme konusunda yetersiz hissedebilmektedir. Bu açıdan kişilerin bu düşüncelerinin ortadan kalkması açısından kendisine olan güvenini geri kazanması gerekmektedir. Çünkü İngilizce sanıldığı gibi zor değil ve sınavda karşınıza çıkacak kadar da önemli bir derstir. Bu yüzden İngilizceyle alakalı bilgileri öğrenmenizde ve bu bilgileri gündelik hayatınızda da bir gün kullanacağınıza emin olmanızda fayda vardır.

İngilizce dersiyle alakalı pek çok konu bulunmakla beraber sınavda da bazı konulardan sorumlu olduğunuzu unutmayın. Bu konularla alakalı farklı soru dağılımları mevcuttur ve her konunun soru dağılımı neredeyse birbirine yakındır. Bazılarında 1 ve 2 bazılarında şu zamana kadar hiç soru çıkmamış konular da müfredat içerisindeki yerini almaya devam etmektedir.

  1. Friendship 1 ya da 2
  2. Teen Life 1
  3. In the Kitchen 1
  4. On the Phone -
  5. The Internet1
  6. Adventures 1
  7. Tourısm 3
  8. Chores 1
  9. Science -
  10. Natural Forces –

Görüldüğü gibi en fazla soru tourism isimli konuyla alakalı olup İngilizce alanında bu konu üzerinde daha detaylı çalışmak gerektiği belli olmaktadır. Bu açıdan kişilerin sınava hazırlanırken İngilizce anlamında bu konu üzerinde daha detaylı bir çalışma programı ortaya çıkarmasında fayda vardır.

Bununla beraber hiç soru sayısına sahip olmayan konularla alakalı da soru çözümlerinin tamamlanması ve konu tekrarlarının yapılması gerekmektedir. Çünkü bu konulardan soru çıkmasa bile (natürel forces, science, on the phone) yine çıkmayacağı anlamına gelmez. Unutulmamalıdır ki bu konular müfredatın içerisinde yer almakta ve siz bu konulardan sorumlu olarak sınava girmektesiniz. Bu açıdan sizin için en çok soru çıkan konular bir tık daha fazla olmakla beraber her konunun önem derecesi eşit olarak kabul edilmelidir.

 

LGS İngilizce Konuları Ve Soru Dağılımı Fotoğraflarımız