Giriş Yap

Şifremi Unuttum

Haber Detayı

LGS Fen Bilimleri Konuları Ve Soru Dağılımı
2020-12-21 19:48:50

Liseye giriş sınavlarına hazırlanmadan önce hangi konulardan sorumlu tutulduğunuza dair bir liste meydana getirmeniz sizin için en önce yapılması gerekenler arasında yer almaktadır. Bu şekilde soru dağılımlarının ve konu aralıklarının yer aldığı bir liste sizin sınav sürecine giriş yaparken daha planı bir şekilde hareket etmenizi sağlayacaktır. Bu da hem sınav esnasında kendinize olan güveninizi sağlayacak hem de sınav döneminde oluşabilecek panik havasının önüne geçebilecektir.

Bu açıdan yapmanız gerekenler arasında sınav sürecine giriş yaparken ve ders çalışmaya başlarken müfredatınızda yer alan konuların neler olduğunun bir çıktısını almak ya da onları yazmaktır. Bu şekilde soru dağılımlarını da eksiksiz bir şekilde not aldığınız bir müfredat konuları çizelgesi sizin daha planlı bir çalışma stili geliştirmenizi sağlayacaktır. Sınav sürecinde en önemli detaylardan bir tanesi öğrencinin planlı ve programlı bir biçimde hareket edip çok fazla ayrıntıların üzerinde takılmamasıdır. Bu yüzden siz de sorumlu tutulduğunuz konular çerçevesinde bir düzenli program gerçekleştirirseniz sınav sürecinden daha başarılı bir şekilde çıkmış olursunuz.

  1. Mevsimler ve İklim 1
  2. DNA ve Genetik Kod 1 ya da 3
  3. Basınç 1 - 2
  4. Madde ve Endüstri 2 - 6
  5. Elektrik Yükleri ve Elektrik Enerjisi 3
  6. Enerji Dönüşümleri ve Çevre Bilimi 3 - 7
  7. Basit Makineler 2

Müfredata göz atıldığı zaman bazı konuların bir sonraki sene müfredatta yer almadığına dikkat edilebilir ya da bazı konuların da yeni eklendiği göze çarpmaktadır. Bu şekilde konu anlamında detaylarda da değişiklik yaşanabildiği gibi öğrencilerin bunların saptamasını dikkatli bir şekilde gerçekleştirmesi gerekmektedir.

En çok soru çıkan konular arasında enerji dönüşümleri ve çevre biliminin yanında elektrik yükleri ve elektrik enerjisi yer almaktadır. Aynı şekilde madde ve endüstri konusu da soru anlamında önemli bir değerde olup öğrencilerin bu tarz konulara dikkat etmesinde fayda vardır. Bu konuların daha çok üzerinde durarak soru sayıları baz alındığında avantajlı olabileceğinizi unutmamanız iyi olacaktır. Analiz Yayınları 8.SINIF 3'LÜ Fen Bilimleri Seti, sınava hazırlanabilmeniz için eşsiz bir kaynaktır. Yeni nesil soru biçimleri ile, hedefinize kısa sürede ulaşabilirsiniz.

 

LGS Fen Bilimleri Konuları Ve Soru Dağılımı Fotoğraflarımız