Giriş Yap

Şifremi Unuttum

Haber Detayı

LGS Fen Bilimleri Kaynak Önerisi
2020-12-21 19:48:24

Fen bilimleri dersi matematik dersi gibi pek çok öğrencinin zorlandığı derslerden biri olup sayısalla yakından alakalı olduğu için bazı öğrenciler bu derste tedirgin olmaktadır. Genel olarak fen bilimleri dersi matematikten sonra en zorlanılan dersler arasına girmiştir ve sözel derslere göre kişilerin daha düşük net yaptığı dersler arasındaki yerini almıştır.

Fen Bilimleri İçin Kaynak Kitaplar

Fen bilimleri dersinde öğrencilerin oldukça iyi bir konu analizi yapması ve çalıştığı konuyu ayrıntılı bir şekilde öğrenmesi gerekmektedir. Çünkü bu ders konu eksikliği açısından kişilere zorluk çıkarabilir ve onların düşük net yapmasına neden olabilir. Bu yüzden öğrencilerin fen bilimleri dersiyle alakalı soru çözümlerine başlamadan önce konuyu derinlemesine anlamaya çalışmalı ve konuyla alakalı pek çok detaya dikkat etmelidir. Aksi takdirde tam öğrenilmeyen bir fen bilimleri dersi konusu soru çözme konusunda öğrenciye sıkıntı yaşatabilecektir. Bu da hem öğrencinin sınav sonuçlarını etkileyebilir hem de onun süreklilik anlamında bir sıkıntı yaşamasına neden olabilecektir.

LGS Fen Bilimleri Kaynak Önerisi

Fen bilimleri dersiyle alakalı kaynak önerilerine göz atmadan önce bu dersle alakalı seviyenizin ne olduğunu iyi saptamak gerekmektedir. Eğer fen bilimleri dersi için çok başarılı değilseniz bu şekilde bir kaynak araştırması yapmak mantıklı olmayacaktır. Özellikle sayısal derslerde seviyenizin ne olduğu ve kitabın kalitesinin sizin seviyenize ne kadar uygun olduğu çok önemlidir çünkü bu tarz dersler zihni kurcalama konusunda sözel derslerden daha zor algılanabilmektedir.

Bu yüzden de ihtimaller göz önünde bulundurularak kaynak önerilerini bu şekilde dikkate almanız gerekecektir.  Analiz Yayınları fen bilimleriyle alakalı soru bankası oldukça iyi bir kaynak olup ülke genelinde çok fazla taleple karşı karşıya kalmıştır. Yeni nesil sorular barındırması açısından yine Analiz Yayınları’nın fen bilimleri kaynak kitapları iyi bir seçenek olacaktır.

Aynı zamanda Analiz Yayınları 8.Sınıf 3'lü Fen Bilimleri Seti öğrencilerin iyi bir sınava hazırlık süreci geçirmesini sağlamaktadır. Sınava hazırlanan öğrenciler, bu kaynaklardan yararlanarak oldukça başarılı bir sonuç alabilir ve yüksek puanlar ile diledikleri okula yerleşebilirler.  

LGS Fen Bilimleri Kaynak Önerisi Fotoğraflarımız